Laboratoria Przyszłości
Do wakcji pozostało:

Wykorzystanie narzędzi w ramach projektu Laboratoria przyszłości:

Listopad 2022

Październik 2022

W październiku rozpoczęliśmy naukę haftu krzyżykowego, odbyły się ciekawe doświadczenia na lekcjach fizyki

Wrzesień 2022

We wrześniu uczniowie poznawali zastosowanie papieru na zajęciach technicznych, wykonywali ciekawe prace w wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu. Młodsi uczniowie natomiast rozwijali swe talenty techniczne poprzez zabawę, było wiele uśmiechów.

 

 

Czerwiec 2022

W czerwcu uczniowie poznawali sekrety elektroniki, a także uczyli się programować na robotach. Robiono także pompony i bransoletki.

 

 

Maj 2022

W miesiącu maju uczniowie mogli rozbudzić swoją wyobraźnię wykorzystując klocki KNEX, a także uczyliśmy się programowania za pomocą robotów.

 

 

 

Kwiecień 2022

W kwietniu w klasach IV-VI na lekcji informatyki trenowaliśmy myślenie przestrzenne dzięki klockom konstrukcyjnym KNEX. Oto rezultaty intensywnego budowania

Marzec 2022

Wykorzystujemy nici, guziki, koraliki by stworzyć lalki dla Unicef. Robimy bransoletki wykorzystując sznurki i koraliki. Wkładamy dużo wysiłku i skupienia, ćwiczymy koncentrację oraz cierpliwość.

Na matematyce dzięki zestawowi magnetycznego z ułamkami w klasach IV poznajemy co to jest ułamek, co oznacza mianownik, a co licznik.

 

 

 

 

 

Luty 2022 r.

Lekcja chemii. Klasa ósma korzysta z rękawic ochronnych do spalania substancji organicznych. Doświadczenia i zjawiska związane z magnetyzmem, zajęcia dodatkowe wspomagające w klasie ósmej, a także lekcje fizyki w klasach ósmych. Zjawiska magnetyczne, konstruowanie uproszczonego lewitronu oraz elektromagnesu zajęcia fizyki w klasach ósmych.