Warsztaty przyrodnicze

Uczniowie klas IV a, IV b i VI a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez p. Kingę Nowak z działu edukacji Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Tematem prelekcji dla czwartoklasistów było „ Rozpoznawanie śladów i tropów zwierząt”. Dzieci poznały różnicę między śladem a tropem. Pani Kinga opowiadała o różnych zwierzętach występujących w Bolimowskim Parku Krajobrazowym oraz o ich tropach i śladach. Następnie uczniowie wykonywali modele tropów różnych zwierząt w przygotowanej wcześniej masie solnej.

Podczas prelekcji dla klasy VI a uczniowie poznawali różne gatunki owadów występujących w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Pani Kinga przedstawiła nie tyko gatunki ale tez wiele ciekawostek nt. wyglądu, trybu życia i rozmnażania owadów. Dzieci miały też możliwość obejrzenia wybranych gatunków i ich cykli rozwojowych.

Były to bardzo ciekawe spotkania. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w warsztatach i zadawali wiele pytań. Dziękujemy Pani Kindze Nowak- pracownikowi Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i zapraszamy na kolejne prelekcje.

Te ciekawe warsztaty przyrodnicze odbyły się pod kierownictwem p. Małgorzaty Łada.

 

 

 

 

 

Do obejrzenia wszystkich fotografii zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć.