Konkurs z języka angielskiego ” Jeder gegen jeden”

W dniu 2 czerwca 2021 r. uczennice naszej szkoły Alicja Dąbrowska i Zofia Kozłowska wzięły udział w VI Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Jeder gegen jeden” w Żyrardowie. Uczennice musiały zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Obie wykazały się ogromną wiedzą na temat kultury i literatury tych państw, a Ala Dąbrowska dostała się do finału konkursu. W nagrodę wyjechała do Warszawy na spotkane z Pierwszą Damą panią Agatą Kornhauser-Duda.

Dnia 7 czerwca 2021 roku Alicja Dąbrowska wraz z grupą finalistów i laureatów VI Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Jeder gegen jeden” gościła w Pałacu Prezydenckim. Po ogrodach Pałacu gości oprowadzała sama Pierwsza Dama Agata Kornhauser -Duda. Pani Prezydentowa rozmawiała z uczniami na temat nauki zdalnej, Egzaminów Ósmoklasisty i nauki języka niemieckiego. Uczniowie zwiedzali również Pałac Prezydencki.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej i obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,919,mlodzi-germanisci-z-wizyta-u-pierwszej-damy.html